Багато чоловіків, які обзавелися рослинністю на обличчі, стикаються з такою проблемою, як сухість щетини. Зовнішній вигляд здорового волосся від колючого й тьмяного дуже відрізняється. Різниця помітна на око і дотик. Далеко не всі можуть похвалитися м'якою і зволоженою щетиною від природи, але є секрети, за допомогою яких кожен чоловік зможе досягти найкращого результату в домашніх умовах. Поради засновані на досвіді найкращих барберів і вони точно принесуть бажаний результат, незалежно від походження проблеми. Щетина буде завжди м'якою, додасть бажаного шарму і впевненості.

Суха борода: основні причини

Причини колючої та сухої щетини можуть бути пов'язані як зі структурою самого волосся, так і з неправильним доглядом. Основними чинниками, що впливають на м'якість волосся на обличчі, є:

  1. Неправильний догляд. Нерегулярне миття або використання засобів, що пересушують шкіру і волосся, може викликати неприємний свербіж і відчуття стягнутості, борода стане жорсткою і колотиме.
  2. Порушення харчування. Дефіцит вітамінів і мікроелементів, зокрема вітаміну А, D, омега-3, спровокує сухість і ламкість щетини, позбавить її природного блиску.
  3. Генетика. Спадковість відіграє важливу роль у формуванні структури й товщини волосся. Грубий покрив здебільшого відзначається у кучерявих чоловіків, брюнетів і представників монголоїдної раси. У цьому разі усунути причину не вийде, але поліпшити ситуацію можна, спрямувавши зусилля на зволоження рослинності.
  4. Посічені кінчики. Унаслідок несвоєчасного підстригання кінчики волосся починають розшаровуватися, стають пухнастими й неслухняними. У підсумку щетина виглядає тьмяною і сухою, а на дотик стає колючою.
  5. Зовнішні чинники. Проблема сухості нерідко виникає через тривалий контакт із гарячим сухим повітрям. У таких умовах можуть опинитися чоловіки, які багато часу проводять на відкритому сонці, використовують фен для укладання тощо.

Якщо усунути або хоча б зменшити вплив цих чинників, щетина перетвориться на очах — стане м'якою, шовковистою і зовсім перестане колоти.

Ефективні способи позбутися сухої та жорсткої бороди

Тільки щоденні та правильні дії допоможуть позбутися сухості та жорсткості волосся на підборідді та щоках. Його зовнішній вигляд стане більш привабливим, а самі пасма — слухняними. Борода буде охайною, якщо дотримуватися простих ритуалів. Ознайомтеся з цими правилами.

Миття і розчісування

Повсякденні дії, такі як регулярне миття і розчісування, мають вагомий вплив на якість рослинності на обличчі. Бороду необхідно мити хоча б 2-3 рази на тиждень спеціалізованим шампунем або милом. Це допоможе прибрати пил, шкірний жир та інші забруднення, що впливають на зовнішній вигляд і здоров'я волосся. Після миття щетину необхідно ретельно вичісувати. Масажні рухи щіткою поліпшать кровообіг, активізують ріст волосся, зроблять його поступливим і м'яким. На завершення процедури рекомендовано наносити засоби для догляду, які живитимуть і зволожуватимуть шкіру та шевелюру.

Корисним рішенням для бороданів є відвідування лазні. Під впливом гарячої пари посилюється циркуляція крові, при цьому шевелюра розм'якшується і стає тактильно приємною.

Регулярне підстригання

Стрижка ножицями або тримером допоможе впоратися зі щетиною, що стирчить. На перший погляд, техніка може здатися дещо нестандартною, але саме так легше виявити неслухняні та жорсткі волоски, які необхідно підрізати. Отже, спочатку бороду потрібно зачесати проти росту волосся, а потім — по ходу росту. Таким чином прядки, що неправильно лежать, стануть більш помітними, їх буде легко розпізнати та зістригти. При виконанні цих дій 2-3 рази на тиждень, щетина матиме розкішний вигляд, а сухі кінчики більше не вибиватимуться із загальної маси й не псуватимуть її привабливість.

Використання зволожувальної косметики

Бальзам, кондиціонер або олійка — вибрати можна що завгодно. Кондиціонером користуються власники довгої бороди одразу після миття. Бальзам наносять на вимите волосся перед укладанням: поживні речовини пом'якшують рослинність і запобігають утворенню посічених кінчиків. Борода стає м'якою та пухнастою, приємною на дотик і не колючою.

Олію наносять на сухе волосся. Корисні жирні кислоти та вітаміни, що вбираються в структуру волосків, надають їм здорового блиску, насичують зсередини та усувають сухість. Будьте уважними щодо кількості нанесеного засобу, оскільки надмірний об'єм бальзаму чи олії може призвести до зажирення пасом, що виглядатиме неохайно.

Пам'ятайте, що маленькі щоденні процедури — це великий внесок у здоров'я та зовнішній вигляд щетини, адже так рослинність буде слухняною та зволоженою. Торкатися м'якої та не колючої бороди — одне задоволення.