Як правильно укладати волосся чоловікам

Правильно підібрана і вміло виконана укладка допоможе чоловікові без слів продемонструвати темперамент і настрій. З барбершопу повертаються з ідеальною зачіскою, і здається, що вдома неможливо отримати такий результат. Насправді, опанувавши деякі лайфхаки, підібравши правильні засоби та інструменти, можна і в домашніх умовах створити привабливий образ.

Що потрібно мати для укладання волосся: девайси, аксесуари, косметика

Які знадобляться гребінці для укладання

Гребінці необхідні, адже вони надають зачісці ідеальної форми. Залежно від довжини та густоти волосся може знадобитися щось із цього:

  • однорядний гребінь підійде для укладання дуже короткого волосся і розподілу стайлінгових засобів, а в разі довгого допоможе зробити проділ або розплутати локони;
  • гребінь із ручкою допоможе вичесати й укласти по довжині густу шевелюру;
  • кругла щітка підніме середнє і довге волосся біля коріння, надавши зачісці об'єму.

Фен і випрямляч

Під час формування зачіски бажано використовувати фен, адже так волосся матиме акуратніший вигляд. Теплий рівномірний потік повітря дає змогу укладати середній і довгі локони з мінімальним використанням косметики, а зачіска триматиметься довше. Фен має бути якісним, з регулюванням потоку і температури, а з насадок ідеальною буде концентратор.

Іноді для укладання може знадобитися випрямляч. Для короткого волосся потрібно обирати модель із вузькими пластинами, а якщо локони довгі – підійде максимальна ширина.

Косметика для укладання

Щоб укласти волосся в зачіску, знадобиться хороша косметика:

  1. Престайлери – засоби, що наносяться першими для підготовки шевелюри до укладання. Їх випускають у формі спрею або мусів. Завдання косметики – трохи розгладити волосся після сушіння і захистити його від шкідливого впливу високих температур.
  2. Моделювальні засоби (стайлінг) – гелі, помади та воски, паста, глина використовуються для надання бажаного вигляду зачісці. Засоби можна наносити на підсушене або злегка вологе волосся. Рекомендації для кожного виду косметики індивідуальні, але загалом необхідно взяти невелику кількість засобу на долоню, розтерти його, правою рукою нанести на праву частину голови, а лівою, відповідно, — на ліву.
  3. Фіксувальні — лак для волосся використовують не завжди, а у випадку тонкого волосся, яке розсипається навіть після стайлінгу, в сиру погоду, для зйомок або виступів, коли важливий стійкий результат. Розпорошувати аерозоль необхідно на відстані 15-20 см від зачіски, щоб уникнути ефекту склеєного волосся.

Підбирати засоби для моделювання та фіксації зачіски необхідно з урахуванням типу волосся і бажаного ефекту. Захопившись процесом і недооцінивши ризики, можна легко зіпсувати укладку. Надмірне використання моделювальних засобів створює ефект немитого волосся. Поекспериментуйте з кількістю косметики та знайдіть для себе золоту середину.

Як виглядає процес укладання

Перший і обов'язковий крок перед укладанням – миття шампунем, щоб освіжити шевелюру і зробити її слухняною. Далі потрібно злегка промокнути волосся рушником, щоб воно було вологим, а не мокрим, і нанести престайлер.

Сушіння феном відіграє важливу роль для кінцевого результату. Використовуйте прохолодне повітря, особливо наприкінці процесу, щоб закрити кутикули волосся – тоді воно буде гладким і блискучим. Тримати фен потрібно, направляючи повітря під прямим кутом. Спочатку сушать верхівку, далі – скроневу і потиличну зону. Чубчик і тім'я залишаються наостанок: ці зони є основою зачіски. Їх слід сушити, поправляючи гребінцем так, щоб надати бажаної форми. Володарі коротких стрижок можуть обійтися без фена і сушити волосся природним способом.

Далі необхідно нанести обраний засіб для укладки на волосся і змоделювати зачіску. Якщо довжина невелика, можна "розчесати" волосся пальцями, в іншому разі не обійтися без гребінця або круглої щітки. Виконавши укладку, можна повторно пройтися феном, щоб зафіксувати результат. У разі укладання праскою, шевелюру потрібно розділити на окремі пасма. Вирівнюють волосся рівномірними рухами по всій довжині, починаючи з внутрішніх шарів.

Власникам кучерявого волосся ми рекомендуємо сушити волосся природним шляхом. У разі поспіху можна використовувати фен у режимі прохолодного повітря. Розчісувати локони бажано гребенем або гребінцем із широкими зубцями. Стайлінгова косметика має підкреслювати красу кучерів, зробити їх більш пружними та еластичними, але в жодному разі не склеювати.

Секрети успішного укладання на всі випадки

Не бійтеся експериментувати з образом, адже з гарною укладкою навіть риси обличчя стають іншими. Звертайте увагу на те, що ви хочете підкреслити або приховати. Ось основні секрети вдалого моделювання:

  • щоб зробити обличчя візуально довшим, а щоки худішими, круглолицим чоловікам необхідно додати об'єму у верхній частині. Тут обов'язково використовувати фен і гребінець-браш;
  • важке підборіддя можна збалансувати високою укладкою або об'ємно зачесаним чубчиком, розділеним на дві сторони;
  • щоб вирівняти пропорції трикутного обличчя, підійде укладка з довгим волоссям. Гармонійно виглядатимуть легкі завитки, сформовані брашем або плойкою;
  • власникам прямокутного типу обличчя можна укласти волосся назад з використанням фена і засобу сильної фіксації, наприклад воску або помади;
  • замаскувати залисини можна, зробивши асиметричний проділ і уклавши волосся набік. Для фіксації підійде гель, а віск або помада додадуть текстури.

Секрет стильного чоловічого образу – правильна й акуратна зачіска. З огляду на наші поради, ви зможете домогтися ідеальної укладки в домашніх умовах.