Мода циклічна і все нове — давно забуте старе. Так і з «опаскою». Бувши популярною не одне покоління, вона знову виходить на арену серед сучасних способів гоління і впевнено підіймається на вершину п’єдесталу. Усе більше чоловіків віддають перевагу цьому ритуалу й отримують від нього задоволення. Для багатьох молодих людей гоління — не просто елемент догляду за собою. Це щось більше: насолода від процесу та результату, своєрідна медитація.

Кожен чоловік незалежно від статусу, стилю, способу життя та віку має опанувати майстерність гоління опаскою, бо це, як мінімум, престижно. Саме цей варіант надання охайності обличчю подарує ідеально гладку шкіру та максимально доглянутий вигляд. Майстерність на межі з мистецтвом — саме так можна описати цю процедуру, адже вона сповнена силою, енергією, таємничістю. На перший погляд, процес виглядає складнішим і довшим за гоління електробритвами або станком, але освоївши роботу опаскою ви більше не захочете повертатись до інших способів гоління. Після якісної опаски шкіра довше залишається гладкою, ідеально виголені скроні виглядають охайніше, лише небезпечною бритвою можна зробити ідеальну окантовку для бороди.

Ми підготували поради, завдяки яким ви з впевненістю зможете «творити» опаскою самостійно.

Гоління небезпечною бритвою: що треба знати та мати під рукою

Схема гоління небезпечною бритвою доволі зрозуміла та логічна:

  • підготовка шкіри обличчя;
  • правильне гоління опаскою;
  • заспокоєння та догляд після процедури;
  • догляд за бритвою.

А тепер розкладемо все по полицях.

Підготовка обличчя до гоління

Необхідно приділити достатньо уваги та часу, щоби процес гоління пройшов гладко. Спочатку шкіру і волосся треба очистити від зовнішніх забруднень. Умивання з милом або шампунем допоможе видалити жир, пил та інші забруднення, що убезпечить подальший процес. Попередньо очищену шкіру треба розпарити, щоб волосся стало м’яким і піддатливим. Для розпарювання, як правило, використовують класичний метод — теплий зволожений рушник. Можна додати краплину ефірної олії, щоб розслабитись і налаштуватись на магічну хвилю. Рушник треба покласти на зону рослинності, з якою плануєте працювати, і відпочити з ним хвилин 5–10. На заміну класиці може прийти прискорений метод – вмивання в міру гарячою водою.

У підготовці до гоління треба обрати відповідний засіб для полегшення ковзання леза. На допомогу приходить пінка, гель або мус для гоління, який необхідно нанести на всю поверхню. Розподілити засіб можна руками, але по класиці та етикету гоління краще використовувати заздалегідь підготовлений та пропарений у гарячій воді помазок. Піна має бути в міру щільною і рівномірно покривати область гоління.

Правильне гоління небезпечною бритвою

Найпростіше почати голити обличчя з правого боку від скроні до щоки, розтягуючи лівою рукою шкіру. Для отримання ідеального результату краще проводити лезом по росту волосся. Таким чином волоски будуть повністю видалятися, залишаючи шкіру гладкою і блискучою. Тримати опаску треба не перпендикулярно до шкіри, а витримуючи кут 30-40 градусів. Завдяки такій техніці не залишиться навіть найменшої щетини, а ризик порізів і подряпин мінімальний. Набравшись досвіду, можна голитися проти волосся — тоді кут бритви становить приблизно 15 градусів. Після того як поголені бічні сторони, можна переходити до зони щелепи. Починати необхідно з гоління над верхньою губою, переходячи до підборіддя, а потім і шиї. Тут радимо закинути голову назад, піднявши для зручності підборіддя. Потім потрібно перейти до іншого боку обличчя і повторити ці кроки.

Під час гоління важливо злегка торкатися лезом обличчя, уникати надто сильного натиску, у цьому немає потреби: гостре лезо зголюватиме волосся за мінімального контакту, а шкіра залишиться неушкодженою. Також обмежте кількість проходів в одному й тому самому місці. Занадто багато повторних рухів збільшує ризик пошкодження епідермісу. Після кожного проведення по шкірі з леза необхідно знімати залишки піни та протирати дезінфекційним засобом, найкраще – спиртовмісним.

Догляд за шкірою після гоління

Після завершення процедури приділіть час догляду за шкірою обличчя. Обполосніть її холодною водою, щоб закрити пори. Використовуйте бальзам або лосьйон після гоління. Цей етап допоможе зволожити, заспокоїти та пом'якшити шкіру, щоб почуватися комфортно і доглянуто.

Догляд за бритвою

Кульмінаційним моментом королівського гоління, а саме так зветься гоління небезпечкою, має стати догляд за бритвою. Щоб лезо лишалось гострим, а девайс слугував якомога довше, необхідно по завершенню процесу його гарно промити, протерти дезінфектантом та просушити.

Варто уникати падіння пристрою та контакту з грубими поверхнями, адже лезо тонке й може легко пошкодитися, після чого втратить свою ефективність. Зберігати його краще в сухому закритому місці, бо метал має властивість окислюватись та піддаватися корозії. Якщо плануєте певний час не використовувати опаску, то варто змастити лезо олійкою, так воно краще збережеться.

Практика приводить до досконалості, тому відважуйтесь на королівське гоління й експериментуйте з процесом. Завдяки нашим порадам ви обов'язково залишитеся задоволені результатом.