Чоловіки стурбовані своєю зовнішністю не менше за жінок. Кожен хоче якомога довше зберегти молодість, красу і розкішну зачіску, тому поява сивини може викликати занепокоєння. Про причини знебарвлення волосся, про те, чи потрібно хвилюватися з приводу появи сивини, і про способи догляду за срібними пасмами розповімо далі.

Чому з'являється сиве волосся

Існує думка, що сивина з'являється у людини, якщо вона багато нервує і часто перебуває у стресі. Це дійсно може бути однією з причин, але їх існує безліч. Щоб якомога точніше розібратися в цьому питанні, бажано мати уявлення про механізм посивіння.

Почнемо з будови волосся. У кожної волосинки є невидима частина. Це корінь, що розташований у товщі дерми. Видимою залишається частина, що виступає над шкірою. Це стрижень. Корені проводять необхідні поживні речовини до стрижня, а ще в них містяться особливі клітини – меланоцити. Вони відповідають за вироблення меланіну – природного пігменту, що і надає волоссю забарвлення. Якщо вироблення меланіну сповільнюється, шевелюра поступово втрачає колір, тобто сивіє. Ефективність меланоцитів може знижуватися з різних причин:

  • вікові зміни (старіння);
  • часті стреси й напружений ритм життя;
  • шкідливі звички, що згубно впливають на організм;
  • незбалансоване харчування;
  • незадовільний стан здоров'я.

Природні зміни в організмі чоловіка, що призводять до посивіння

Здатність організму виробляти пігменти для волосся знижується з віком. Це природний процес, з приводу якого не варто хвилюватися. Зазвичай чоловіки стикаються з появою сивого волосся після 40 років, але іноді це явище спостерігається і в молодих людей, яким ще немає й 30. Це раннє посивіння. Якщо в когось із близьких членів сім'ї сиві волосинки почали з'являтися у 25-30 років, найімовірніше, спадковість торкнеться і майбутніх поколінь. Якщо сивина з'являється стрімко, варто перевірити стан здоров'я.

Інші причини виникнення сивини

Окрім вікових змін, сприяти прояву сивини в чоловіків можуть шкідливі звички, такі як вживання алкоголю у надмірній кількості, паління, вживання наркотичних речовин. Внаслідок постійного негативного впливу на організм пригнічуються захисні та відновлювальні функції, сповільнюється надходження поживних речовин до фолікулів, а, відповідно, і до стрижня волосини.

Дефіцити в харчуванні можуть також спричинити передчасне посивіння. Недостатня кількість поживних речовин, особливо білків, вітамінів і мінералів, гальмує вироблення пігментів для волосся, що призводить до втрати кольору.

Постійні нервові навантаження є ще однією причиною, чому молоді чоловіки можуть посивіти. Стреси, недосипання негативно впливають на гормональну систему людини та уповільнюють синтез меланіну, що спричиняє знебарвлення пасом.

Хвороби як одна з причин посивіння

Існує багато хвороб, що впливають на вироблення меланіну. Коли вони прогресують, волосся може стати менш пігментованим. Анемія, лишай, вітиліго, захворювання ендокринної системи — все це може стати причиною несподіваного посивіння. Тому якщо поява сивого волосся викликає занепокоєння, обов'язково зверніться за медичною консультацією. Проведіть чекап організму, щоб виявити та виключити хворобливі стани.

Сиве волосся – як із ним боротися?

На жаль, процес посивіння незворотній. Якщо ви не готові миритися із сивиною, єдине, що можна зробити, це правильно доглядати за волоссям, сповільнюючи процеси знебарвлення. Дієвими будуть такі методи:

  1. Необхідно підібрати правильний догляд для волосся, аби воно виглядало здоровим. Продовжуйте використовувати шампунь і кондиціонер, але з урахуванням того, що зачіска почала втрачати природний колір. Більшість засобів, призначених для сивини, містять фітопігменти, що поступово затемнюють пасма.
  2. Відповідальний підхід до харчування також підтримає волосся в здоровому стані. Рекомендується вживати в їжу продукти, багаті на антиоксиданти, що допомагають виводити токсини з організму. Натуральним джерелом цих інгредієнтів є свіжі овочі, бобові, горіхи. Білок, вітаміни групи B, магній, цинк, мідь, фолієва кислота мають бути присутніми в раціоні. Вони позитивно впливають на уповільнення процесу посивіння волосся.
  3. Ведення здорового способу життя, мінімум стресу, повноцінний сон, регулярні фізичні навантаження позитивно позначаться на стані волосся.

Найрадикальніший метод – звернутися до колориста, щоб той зафарбував сірі пасма в бажаний відтінок. Сучасні косметологічні процедури, такі як мезотерапія (ін'єкційне введення спеціальних препаратів), також покращують загальний стан волосся і допомагають запобігти передчасній сивині. Багато чоловіків, які педантично ставляться до своєї зовнішності, регулярно вдаються до цих способів.