Гоління є повсякденним заняттям чоловіка. Щоби процес був комфортним, без подразнень і порізів, слід правильно підготувати обличчя до видалення волосся. Крім вибору якісних девайсів і косметичних засобів для вологого гоління, важливу роль у підготовці відіграє розпарювання обличчя і щетини. За правильно виконаної процедури голитися стане набагато безпечніше і приємніше.

Які способи розпарювання шкіри практикують

Розпарювання шкіри перед голінням можна провести одним зі способів:

  • гарячим рушником;
  • теплою водою.

Досвідчені барбери перед процедурою рекомендують зробити масаж шкіри помазком. Це додасть їй еластичності та допоможе відлущити ороговілі клітини.

Робота з гарячим рушником

Розпарювання рушником – класичний метод, який використовується в барбершопах і має чудовий ефект. Вибравши цей спосіб, ви отримаєте не просто підготовлене до гоління обличчя, а й кілька хвилин релаксу. Поговоримо, на що звернути увагу, щоб процедура була успішною:

  1. Тип шкіри. Розпарювання рушником підходить чоловікам з будь-яким типом шкірного покриву, але власникам надто ніжної та чутливої дерми з куперозом або алергічними реакціями цей спосіб може нашкодити. Контакт з теплою тканиною в такому разі загрожує додатковими почервоніннями та запаленням.
  2. Вибір рушника. Краще взяти виріб із вафельного текстилю, але в крайньому разі підійде і махровий. За розміром він не має бути дуже великим, оскільки зайва тканина заважатиме, її має вистачити, щоб обернути обличчя. З міркувань гігієни рушник для розпарювання не бажано використовувати в інших цілях.
  3. Достатня кількість часу. Плануючи починати гоління, порахуйте, чи є в запасі кілька хвилин на повноцінну підготовку. Якщо ви спізнюєтеся, краще вибрати швидший альтернативний метод, наприклад, похід у душ.

Покроково розпарювання із застосуванням теплого рушника виглядає так:

  • у теплій воді замочіть рушник, щоб він добре наситився вологою;
  • чистими руками відтисніть тканину до злегка вологого стану, щоб з нього перестала капати вода;
  • помістіть рушник на обличчя, починаючи із зони шиї та підборіддя – вся щетина має бути накрита тканиною;
  • потримайте маску щонайменше дві хвилини: за цей час волоски стануть м'якшими та піднімуться, а пори відкриються.

Для посилення ефекту на сухий рушник можна попередньо нанести улюблену ефірну олію. Наприклад, евкаліптова поряд із розслаблювальною ароматерапією здатна чинити заспокійливу дію на шкіру.

Розпарювання теплою водою

Умивання теплою водою більш поширене для домашнього гоління. Чоловіки частіше обирають цей метод, бо він не потребує додаткової підготовки. Зазвичай це роблять під час прийняття душу, або ж просто вмиваючись теплою водою протягом кількох хвилин перед голінням. Цей спосіб є універсальним і підійде для всіх типів шкіри.

Роль засобів для гоління під час підготовки шкіри

Крім розпарювання, перед видаленням волосся не варто ігнорувати засоби для гоління – піну, мило або гель. Вони також допоможуть підготувати шкіру, підняти щетину і пом'якшити її перед контактом із лезом. Для чутливого типу обличчя краще обрати спеціальний гель. Він делікатніший, ніж піна чи мило, ретельніше доглядає за шкірою та запобігає почервонінню. Для підголювання бакенбардів і моделювання бороди також краще підійде саме гель. Він не погіршує видимість оброблюваної ділянки шкіри, що важливо в такій ситуації. Власникам густої щетини доцільніше використовувати піну.

Не варто нехтувати порадами щодо підготовки до гоління. Дотримуючись простих рекомендацій досвідчених майстрів, навіть у домашніх умовах вдасться отримати максимально гладку шкіру без порізів і подразнення.