Поширеною реакцією організму на усунення волосся на обличчі є прищі. Запалення волосяних фолікулів викликає свербіж, дискомфорт і хворобливі відчуття. Щоб шкіра була гладкою і привабливою, необхідно дотримуватися певних правил, а також розуміти, чому може виникнути висип після гоління.

Причини появи прищів після гоління

Тіло людини як зовні, так і зсередини щільно заселене мікроорганізмами. Кожен тип виконує свої функції й допомагає в життєдіяльності організму. Серед мікробів є й такі, що в сприятливих для них умовах провокують запалення. Це патогенні мікроорганізми. Під час гоління вони проникають через мікропорізи та садна, викликаючи появу прищів. Найчастішими причинами утворення подібних запалень бувають:

  • нехтування правилами гігієни;
  • неправильна підготовка шкіри до гоління;
  • використання тупих лез;
  • занадто часте гоління.

Як запобігти утворенню прищів після гоління

Щоб прищі після гоління не з'являлися, необхідно дотримуватися таких правил:

  1. Ретельно готуватися до гоління. Необхідно розпарити шкіру, щоб вона стала більш еластичною, а волоски – м'якшими. Завдяки таким діям контакт леза зі шкірою буде менш травматичним. Не можна ігнорувати й засоби для гоління — піни, гелі та інші.
  2. Ретельно очищати бритву перед використанням і після. Побутовий бруд, який може потрапити на лезо під час зберігання, зрізані волоски, частинки відмерлих клітин, себум, що залишилися з попередньої процедури, негативно позначаються на гігієні та провокують потрапляння мікробів на шкіру.
  3. Використовувати гостро заточені девайси для гоління. Для видалення рослинності за особистими уподобаннями можна брати звичайний станок, опаску або електробритву, але їхні леза мають бути гострими. Зношені та затуплені інструменти травмуватимуть шкіру.
  4. Добре мити руки перед голінням. Бактерії, що залишилися на руках, можуть потрапляти на шкіру і викликати запалення.
  5. Використовувати заспокійливі засоби після процедури. Лосьйони, бальзами, креми дезінфікують і пом'якшують шкіру, закривають пори й порізи, через які мікроби можуть потрапити в організм.

Поширеною причиною болючих прищиків буває вросле волосся. Запалення виникає, коли волосок продовжує рости під епідермісом, а не виходить з-під шкіри. Регулярне і дбайливе відлущування відмерлих клітин – один з найкращих способів усунути проблему врослого волосся і зменшити появу прищів.

Ефективні методи боротьби з прищами

Дотримуючись порад із попередніх пунктів, можна захистити себе від запалень і висипань, але якщо висип усе-таки з'явився, його потрібно лікувати. Видавлювати прищі заборонено. Це може тільки погіршити ситуацію і викликати сильніше подразнення. Ефективними в боротьбі будуть такі методи:

  • обирати доглядову косметику, що містить саліцилову кислоту;
  • звертати увагу на креми й лосьйони з підвищеним вмістом вітамінів А, С, Е, фруктових кислот;
  • після вмивання намагатися легко промокнути обличчя рушником, а не розтирати його;
  • у разі погіршення ситуації звертатися до дерматолога за лікуванням.

Здоров'я шкіри залежить від грамотного поводження та догляду за нею. Не нехтуйте гігієною і своєчасно реагуйте на появу висипань.