Косметичка чоловіків, які відрощують бороду або вже носять її, не може обійтися без корисного і дуже потрібного засобу – олії. Щоб обличчя залишалося охайним і привабливим, щетина та шкіра під нею має отримувати постійний і правильний догляд. Олія діє як зволожувач, кондиціонер і засіб для укладання, що робить її обов'язковим атрибутом тих, хто піклується про шевелюру. Поговоримо докладніше про переваги олії для бороди та про те, як її використовувати.

З чого роблять олію для бороди

Олія для бороди – в'язка рідина з приємним запахом, яку виготовляють із натуральних інгредієнтів. До його складу входять:

  • базові олії – використовуються як основа. Вони відповідають за зволоження і живлення шкіри та волосся. Це олія жожоба, авокадо, арганова, мигдальна;
  • ефірні олії – додаються до основи, щоб збагатити її додатковими речовинами (антибактеріальними, доглядовими) і надати приємного аромату. Це кедрова, сандалова, апельсинова олія, олія пачулі, бергамоту та інші.

Деякі виробники додають додаткові компоненти, як-от мінерали та вітаміни груп A або E, щоб підвищити концентрацію корисних речовин.

Чому бороданям не обійтися без олії для бороди

Завдяки багатому і натуральному складу, олія сприятливо впливає на стан і зовнішній вигляд бороди. Ось основні переваги косметичного засобу:

  1. Зволожує шкіру під бородою. Гарна олія насичує вологою шкіру під волосяним покривом, тож зменшує свербіж, запобігає лущенню та надокучливій лупі, що може зіпсувати імідж будь-якому чоловікові. Олія також допомагає заспокоїти подразнення та загоїти пошкоджену шкіру після гоління завдяки своїм протизапальним властивостям.
  2. Пом'якшує і зміцнює волосся, робить його блискучим і приємним на дотик. Жирні кислоти, що містяться в оліях, здатні проникати в стрижень волосини, роблячи щетину м'якою, блискучою, піддатливою до укладання і захищеною від впливу зовнішніх факторів.
  3. Дарує стійкий і приємний аромат. Олія для волосся цілком справляється із завданням парфумів. Натуральні інгредієнти нарівні з одеколоном або туалетною водою прекрасно передають свій запах і допомагають чоловікові створити неповторний образ.
  4. Стимулює ріст волосся. Завдяки натуральним інгредієнтам олія активно живить волосяні фолікули, сприяючи росту щетини. Вона також допомагає запобігти посіченим кінчикам і ламкості – двом проблемам, що уповільнюють відрощування бороди.

Коли застосовувати олію для бороди

Найкращий час для нанесення олії – після душу, коли борода ретельно вимита і висушена рушником. Гаряча вода допомагає розкрити пори і підготувати волосяні фолікули до вбирання олії. Користуватися ним можна щодня, але якщо ви ще не знайомі із засобом, почніть поступово наносити його через день, а потім за потреби збільшуйте частоту використання.

Скільки олії потрібно наносити на бороду

Кількість олії, яку слід використовувати, залежить від довжини та густоти бороди. Приблизно, витрати виглядають наступним чином:

  • для короткої борідки – 2-4 краплі;
  • для середньої довжини – 4-6 крапель;
  • для довгої та густої шевелюри потрібно 6 і більше крапель.

Почніть з 2-3 крапель, а далі – можете регулювати об'єм залежно від бажаного рівня зволоження.

Як правильно наносити олію для бороди

Ефективність олії багато в чому залежить від того, як ви її наносите. Незалежно від довжини бороди, процес однаковий:

  1. Переконайтеся, що шевелюра повністю суха (вода може перешкодити олії повністю вбратися).
  2. Капніть кілька крапель олії на долоню і потріть руки, щоб рівномірно розподілити засіб і трохи його розігріти.
  3. Починаючи з коренів, втирайте олію по довжині та просувайтеся до кінчиків бороди. Обов'язково втирайте засіб у шкіру і почекайте, поки він вбереться. Надлишки олії можна прибрати паперовим рушником.
  4. Використовуючи щітку або гребінь, розчешіть бороду. Це розгладить волоски та додасть охайного вигляду.

Якщо ви серйозно налаштовані носити доглянуту, здорову бороду і не хочете страждати від проблем, як-от свербіж і сухість, якісна олія для бороди незамінна в арсеналі ваших засобів.