Вологе гоління з піною вважається більш ефективним і щадним методом для шкіри. Засіб пом'якшує щетину і дає змогу лезу більш плавно ковзати, зрізуючи волосинку за волосинкою. Що робити, якщо піна раптово закінчилася, але потрібно терміново привести себе до ладу? Який засіб використовувати замість неї, щоб зробити обличчя гладким і привабливим? Розглянемо альтернативні розв'язання цього питання. Ми впевнені, що у кожного під рукою знайдеться цілий арсенал, з чого вийде вибрати гідну заміну.

Кускове або рідке мило

Найпростіший і найдоступніший варіант – мило. Туалетне, дитяче, рідке – підійде будь-яке. Перш ніж починати гоління, необхідно підготувати шкіру і щетину. Для цього потрібно вмитися теплою водою. Вона відкриє пори й пом'якшить бороду, що полегшить процес видалення волосків. Намочіть і добре спіньте мило в руках або помазком, а потім розподіліть піну, що утворилася, по обличчю круговими рухами. Обов'язково покрийте всю поверхню зони, яку збираєтеся голити, рівним шаром мила. Не натискайте на лезо занадто сильно, аби не травмувати шкіру.

По закінченню процедури обов'язково обробіть свіжопоголені ділянки пом'якшувальним бальзамом, оскільки мило може підсушити поверхню. Не рекомендуємо голитися мильною піною на постійній основі, оскільки активні інгредієнти косметичного засобу руйнують природний захисний бар'єр шкіри, від чого може виникнути відчуття стягнутості та лущення.

Гель для душу, шампунь або кондиціонер для волосся

Напевно в кожній ванній на поличці з косметикою є ці засоби. Їхні переваги – у м'якій шовковистій консистенції, тому і піна, отримана з них, добре лягає на шкіру, не забиває пори, рясно зволожує щетину і дерму, даючи змогу захоплювати та зрізати навіть найтонші й найкоротші волосинки. Підготувати гель до застосування можна двома способами:

  • видавивши невелику кількість у чашу, щоб спінити помазком;
  • розтерши між долонями до отримання піни, а потім – круговими рухами по зоні, де росте волосся.

Залишки засобу після гоління радимо змити водою, а потім зволожити шкіру бальзамом або кремом. Косметика для купання та миття волосся зазвичай збагачена поживними речовинами, тож ваша шкіра отримає додатковий догляд.

Оливкова олія

Натуральною заміною піни для гоління послужить оливкова олія. Вона не містить штучних компонентів, тому не сушитиме шкіру і не провокуватиме її подразнення. Головні складові олії – жирні кислоти та вітамін Е. Саме вони насичують шкірний покрив перед процедурою, а після – заспокоюють і регенерують його.

Приступаючи до гоління, необхідно ретельно очистити обличчя та обполоснути його теплою водою. Досить нанести на ділянку шкіри кілька крапель речовини й розтерти її, щоб забезпечити ідеальне ковзання бритви. Для зручності олію можна налити в миску і вмочити в неї пальці, а потім подушечками, здійснюючи масажні рухи, розподілити її по щоках і підборіддю. Зачекайте кілька хвилин, поки олія трохи вбереться, і починайте процедуру депіляції. Наприкінці достатньо промокнути обличчя паперовою серветкою.

Чому на суху краще не голитися, якщо закінчилась піна

Гоління без пом'якшувальних засобів допускається спеціальною електричною бритвою, тоді як в інших випадках такий спосіб травмує шкіру. Якщо пропустити етап зволоження, щетина не розм'якшиться, тому звичайним лезом не вдасться видалити 100% волосся і домогтися абсолютної гладкості. Крім того, велика ймовірність, що станок буде дряпати верхній шар епідермісу, залишаючи на ньому порізи. Щоб уникнути неприємних наслідків сухого гоління, обов'язково використовуйте піну або її підручні аналоги.