Правильний догляд за шкірою після гоління надзвичайно важливий для її стану. Існує два основних типи косметики: лосьйони та бальзами – обидва використовуються для дезінфекції шкіри та надання їй приємного свіжого аромату. Спробуємо розібратися детально в тому, чим ще особливі ці продукти і яка між ними різниця.

Ефективна дезінфекція з лосьйоном після гоління

Лосьйон після гоління являє собою рідкий засіб, схожий на воду. Лосьйон зазвичай містить високу частку спирту, тому і має сильний антисептичний ефект. Головне завдання лосьйону – заспокоїти й зволожити шкіру після гоління, загоїти мікротріщини, спричинені гострим лезом, і зменшити можливі почервоніння. Засіб слід використовувати на мало чутливій і не подразненій шкірі, інакше він може спровокувати неприємне печіння і відчуття дискомфорту. Оскільки лосьйон насичений ароматичними речовинами, його запах залишається на шкірі протягом тривалого часу.\

Бальзам після гоління – ніжне зволоження

Як і лосьйон, бальзам після гоління також має дезінфекційний ефект, але завдяки зволожувальним і заспокійливим властивостям є більш делікатним продуктом, придатним навіть для чутливої та сухої шкіри. Він густіший за консистенцією і не містить спирту, глибоко проникає в шкіру і забезпечує її ефективну регенерацію, надаючи еластичності та свіжості. На відміну від лосьйону після гоління, у бальзаму ніжніший аромат, що швидко вивітрюється.

Ключові відмінності між бальзамом після гоління і лосьйоном

Здебільшого чоловіки за традицією віддають перевагу лосьйону, але варто ознайомитися з особливостями інших типів доглядової косметики після гоління, аби вибрати підхожий засіб. Розглянемо їхні основні відмінності:

  1. Склад. Бальзам збагачений речовинами, що регенерують шкіру. Це натуральні олії та рослинні екстракти з основою, наприклад, гліцерином або пантенолом. У лосьйону водно-спиртова основа з вітамінними добавками та екстрактами.
  2. Консистенція. Лосьйон рідкий та зручно наноситься ватним диском, він моментально вбирається в епідерміс і не обтяжує його. Бальзам зі свого боку має кремоподібну текстуру і легко намазується пальцями. Щоби засіб увібрався в шкіру, доведеться трохи почекати. Обидва засоби не потрібно змивати після нанесення.
  3. Дія. Лосьйон після гоління ефективніше дезінфікує порізи, звужує пори, знезаражує шкірний покрив, додатково матуючи й знежирюючи його. Бальзам ретельно зволожує і живить шкіру, заспокоює подразнення. Якщо після гоління обличчя почервоніло, краще використовувати саме бальзам. Він теж має дезінфекційні властивості, але діє м'якіше.

Бальзам чи лосьйон на чому зупинитися

Зрештою вибір між бальзамом і лосьйоном залежать від індивідуальних переваг і типу шкіри. Якщо у вас щільна та схильна до жирності шкіра, віддайте перевагу лосьйону. Для людей із чутливою і сухою дермою бальзам стане найкращим рішенням. Має значення і пора року. На літо ідеально придбати лосьйон, який тонізуватиме й охолоджуватиме, а для зими потрібне додаткове живлення, тому варто користуватися бальзамом. Експериментуючи з різними видами косметики, ви зможете знайти ту, що ідеально відповідатиме вашим потребам і поліпшить стан шкіри після гоління.